Úvod

Vítáme Vás na webu Jihočeského streetworku PREVENT

Terénní program vznikl v srpnu 2002 a své služby poskytuje ve 4 okresech Jihočeského kraje (České Budějovice, Prachatice, Strakonice a Jindřichův Hradec). Jihočeský streetwork Prevent realizuje terénní sociální práci, která je určená uživatelům jakýchkoli návykových či psychotropních látek, ať už je berou injekčně, šňupají nebo kouří a také ženám poskytujícím placené sexuální služby. Pracovníci se s klienty setkávají přímo na ulicích, v jejich bytech či barech. Klienti nejčastěji využívají výměny injekčních stříkaček, distribuci šňupátek, kondomů a základního sociálního poradenství. 

Jihočeský streetwork Prevent je řádně registrovanou sociální službou dle zákona č.108/2006 Sb. o sociálních službách. Služba je držitelem Certifikátu odborné způsobilosti, který uděluje Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky na základě odborného místního šetření zaměřeného na soulad realizovaných programů se stanovenými Standardy odborné způsobilosti. 


ESFMáme dvě nová auta pro práci v odlehlejších oblastech kraje!


Nákup osobního automobilu pro terénní pracovníky v lokalitě Šumava a Pošumaví
Aktuality JSP

  • Omezení provozní doby Dne 14.6. bude z provozních důvodů služba v Č.BUDĚJOVICÍCH dostupná pouze do 14:00 hodin. Tímto se všem klientům omlouváme a děkujeme za pochopení. 
    Přidáno v 13. 6. 2019 3:36, autor: Kamil Podzimek
  • Omezení provozní doby Omlouvám se všem klientům, ale dne 29.3.2019 nebude služba v Č.Budějovicích dostupná. Tým se účastní Celo organizačního setkání PREVENT. Děkujeme za pochopení 
    Přidáno v 27. 3. 2019 4:45, autor: Kamil Podzimek
  • Omezení provozní doby Z důvodu nemoci terénních pracovníků, nebude dne 14.2.2019 dostupná služba v Č.Velenicích, Nových Hradech a Trhových Svinech. Tímto se všem omlouváme. 
    Přidáno v 14. 2. 2019 1:29, autor: Kamil Podzimek
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 14 Zobrazit více »